Pokaz zdjec z Bangladeszu

Lekcje w promieniach bengalskiego słońca – pokaz zdjęć z Bangladeszu

28 lutego – niedziela – godz. 16:00

W połowie marca 2009 roku pan David Normington – profesjonalny fotograf - spędził 3 dni mieszkając razem z dziećmi oraz pracownikami w szkole w mieście Rajshahi w północno-zachodnim Bangladeszu - był pierwszym cudzoziemcem, który udokumentował codzienne życie mieszkańców Fundacji. Fotografie tworzą intymny obraz tego miejsca oraz życia mieszkańców podczas ważnego okresu dla ich wiary, jakim jest post.

Ufundowana i zarządzana przez bahaitów Fundacja Rahmanian jest szkołą oraz schroniskiem dla dzieci i młodzieży z całego kraju w Bangladeszu, które przybywają tutaj z ubogich terenów, aby otrzymać wykształcenie, którego nie mogą uzyskać gdzie indziej (57% ludności Bangladeszu to analfabeci). Fundacja ulokowana jest w centrum miasta na brzegu rzeki Pabma - najgorętszym regionie w Zatoce Bengalskiej.

Prezentacja podzielona jest na części tematyczne, które obejmują fotografie studentów, kiedy się budzą, odmawiają poranną modlitwę, uczą się, grają w krykieta czy przygotowują oraz występują podczas niezwykle barwnych i radosnych uroczystości.

Przyjdź i poznaj inną kulturę!

Kiedy: 28 lutego – niedziela – godz. 16:00

Gdzie: Nardowe Centrum Bahaickie – ul. Lanciego 13 lokal użytkowy nr U6, Ursynów, metro Natolin.

Kontakt: 0-22 371 44 80, 0-692 035 305, www.bahai.org.pl

Autor tekstu: Agnieszka Chmielewska

2 Responses to “Pokaz zdjec z Bangladeszu”

Anonimowy pisze...

Czy można się skontaktować z kimś z Wrocławia lub okolic?

Kushtar pisze...

Zwroc sie prosze do biura narodowego www.bahai.org.pl

Loading...