Modlitwa bahaicka za Japonie
Modlitwa bahaicka za zmarłych
O mój Boże! O mój Boże! Zaprawdę ten Twój sługa był uniżony przed majestatem Twojego boskiego zwierzchnictwa i pokorny stał u progu Twojej jedności.
Wierzył w Ciebie i Twoje strofy, dawał świadectwo Twojemu słowu i rozpalony był ogniem Twojej miłości; był zanurzony w głębinie oceanu Twojej wiedzy, zwabiony urokami Twojego tchnienia, ufał Tobie, zwracał swoją twarz ku Tobie, zanosił do Ciebie uniżone prośby i był przekonany o Twoim przebaczeniu i odpuszczeniu. Opuścił ten śmiertelny żywot i wzniósł się do królestwa nieśmiertelności, tęskniąc za łaską spotkania Ciebie.
O Panie, wyslawiaj jego położenie, chroń go pod baldachimem Twojego najwyższego miłosierdzia, spraw, aby wstąpił do Twego wspaniałego raju i przebywal wiecznie w Twoim wzniosłym różanym ogrodzie; aby pgrążył się w morzu światła, w świecie tajemnic.
Zaprawdę, Ty jesteś Hojnym, Potężnym, Przebaczającym i Obdarowującym.
‘Abdu`l-Bahá
Bahaicki Nowy Rok - 21 marca
W pierwszy dzień wiosny zapraszamy na obchody święta Naw Ruz ze wspólnotą bahá'í.
Kiedy: 20 marca, w niedziele, o 18.
W programie: modlitwy, część artystyczna oraz poczęstunek.
Narodowe Centrum Bahá'í
ul Lanciego 13 lokal użytkowy 6
metro Natolin
kontakt: 022 371 44 80; email: nsa@bahai.org.pl
www.bahai.org.pl
Zdjecia ze spotkania
A reszta zdjec na Facebook
Bahaizm zmienił moje życie
Zhang Xin - uśmiechnięta twarz chińskiego kapitalizmu
Zhang Xin kieruje jedną z największych agencji deweloperskich w Państwie Środka. Zarządza firmą w sposób europejski: jej biuro nie przypomina koszar, a pracownicy nie są półwięźniami.
Zhang Xin nie obnosi się z bogactwem, którym tak chętnie pysznią się „nowi Chińczycy”, choć jej osobisty majątek magazyn „Forbes” szacuje już na co najmniej 2 mld dol. Nosi się elegancko, choć skromnie, nie nadużywa biżuterii i makijażu. Zapytana przez dziennikarza, jakim samochodem jeździ, zmieszana odpowiedziała, że chyba jakimś lexusem, ale nie pamięta modelu. Mieszka bez przepychu, w gustownie urządzonym apartamencie na 32. piętrze wieżowca w centrum Pekinu, który wybudowała jej firma. Stąd dogląda największej inwestycji SOHO China, dzięki której chińska stolica zyska nowy symbol godny XXI wieku, który przyćmi wieże Petronas w Kuala Lumpur czy najwyższy na świecie drapacz chmur Burdż Chalifa w Dubaju.
Zhang Xin od czterech lat wyznaje wywodzący się z XIX-wiecznej Persji bahaizm.
Ta monoteistyczna religia, mająca na całym świecie ok. 6 mln wiernych, zakłada duchową jedność ludzkości. „Harmonia, która musi istnieć pomiędzy religią a nauką, jedność kobiet i mężczyzn, dwóch skrzydeł, na których ptak ludzkości może szybować, wprowadzenie edukacji, zniesienie skrajnego bogactwa i ubóstwa, wyniesienie pracy wykonywanej w duchu służby do rangi oddawania czci Bogu, pochwała sprawiedliwości jako głównej zasady rządzącej społecznością” – tak opisywał fundamenty religii Shoghi Effendi, który przewodził bahaitom w latach 1921 – 1957. Zhang Xin tymi zasadami kieruje się w swoim życiu.
Cały artykuł czytaj tu Żródło www.forsal.pl albo THE WALL STREET JOURNAL How Religion Changes a Chinese Billionaire Developer