Ksiązka o Lidii Zamenhof w j.polskim

We wtorek 19 stycznia na święcie dziewiętnastego dnia będzie można kupić pierwszą w języku polskim biografię Lidii Zamenhof - pierwszej polskiej bahaitki!


Dlaczego warto kupić książke o Lidię?

Dla tych, którzy lubią biografie: historia rodziny Zamenhofów, zarówno Ludwika jak i Lidii; ciekawostki z ich życia rodzinnego; historia dorastania młodej dziewczyny, która z nieśmiałej przeradza się w odważną kobietę, która w wieku 28 lat sama podróżuje w latach 20-tych XXw. po Europie i propaguje zarówno język jak i idee swojego ojca, a później zasady wiary bahá`i.

Dla tych których interesują religie: Lidia pochodziła ze zlaicyzowanej rodziny żydowskiej, jaki to miało wpływ na jej życie w dzieciństwie, jak była traktowana przez rówieśników i w jaki sposób przyjęła nową religię: wiarę bahá`i; w jaki sposób wiara bahá`i była kontynuacją tego, w co wierzył jej ojciec – Ludwik – i tym samym ona: Bóg jest jeden a ludzkość jest jedną wielką rodziną.

Dla tych którzy lubią poczytać o kwestiach filozoficznych: śmiałe wypowiedzi Lidii na temat Boga, celu życia, sensu istnienia, roli kobiet w osiągnięciu pokoju.


Dla tych, którzy lubią ciekawostki: jak wyglądały obiady rodzinne w domu Zamenhofów; co mieszkankę Europy zadziwiało w Stanach Zjednoczonych, i jak zmieniła się Polska po jej powrocie zza oceanu.

Dla interesujących się językami: historia powstania esperanto, podstawowe zasady tego języka, historia jego rozwoju w Polsce i na świecie.

Dla bahaitów: historia życia pierwszej polskiej bahaitki! Świetny prezent dla rodziny i znajomych na Ayyam-i-Ha i Naw Ruz!

Lidia to książka dla tych, którzy lubią historię: szczegółowo i wiernie oddane tło historyczne końca XIXw. - zaboru rosyjskiego - szczególnie Białegostoku i Warszawy; 20-lecia międzywojennego oraz czasów okupacji – w tym getta warszawskiego.

Książka kosztuje tylko 20zł!

No response to “Ksiązka o Lidii Zamenhof w j.polskim”

Loading...