Bahaicka wspólnota w Białymstoku

Święto Naw Ruz jest jednym z najważniejszych świąt w kalendarzu bahaickim. Kończy miesiąc postu i rozpoczyna Nowy Rok. 21 marca 2010r będziemy świętować obchody roku 167 wg kalendarza bahaickiego.

Zapraszamy w BIAŁYMSTOKU

Kiedy: sobota, 20 marca, w godz. 16:00-18:30

Gdzie: Centrum im. L. Zamenhofa, ul. Warszawska 19
http://www.centrumzamenhofa.pl

Tegoroczny program święta przewiduje m. in.
- modlitwy różnych wyznań w różnych językach
- prezentację nt. życia Lidii Zamenhof, córki Ludwika Zamenhofa, a zarazem pierwszej polskiej bahaitki
- poczęstunek (kawa, herbata, ciastka)
- część artystyczną

Witajcie Kochani,

W takim razie opowiem w kilku zdaniach jak to odbyło się w Białymstoku. Od lat nie obchodziliśmy w większym gronie świąt bahaickich w naszym mieście. Ten rok mam nadzieję stanie się dla naszej małej wspólnoty przełomowym.

Udało nam się nieodpłatnie wynająć salę w nowym Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Wystosowaliśmy najpierw pismo skierowane do dyrekcji Białostockiego Ośrodka Kultury wskazując w nim związek Lidii Zamenhof, pierwszej polskiej bahaitki z ruchem esperanto. Zaplanowaliśmy obchody Naw Ruz połączyć z prezentacją nt. życia Lidii Zamenhof prezentując też niedawno wydaną książkę zawierającą jej biografię. Umówiliśmy się z kierownikiem Centrum, że będzie to impreza otwarta i jako taka została wpisana w kalendarz wydarzeń Centrum im. Ludwika Zamenhofa. Oprócz zaproszonych przez nas gości przyszło 7 osób. W sumie w obchodach Naw Ruz uczestniczyło prawie 20 osób.


Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy pomogli przeprowadzić to Święto: Kushtarowi, który jako gość specjalny poprowadził część prezentacji i odpowiadał na liczne pytania gości, Adasiowi i Mikołajowi, którzy brali udział w każdym etapie przygotowań obchodów, łącznie z wizytą u kierownika Centrum, opieką nad biblioteczką bahaicką podczas Święta oraz przygotowaniem występów podczas części artystycznej oraz Ani, która wspierała nas duchowo i przejmując niektóre obowiązki pozwoliła nam spokojnie zająć się przygotowaniem obchodów Naw Ruz oraz zajęła się obsługą gości przybywających na Święto.

Wierzymy, że te obchody staną się impulsem, który poprowadzi naszą wspólnotę do rozwoju!

Pozdrawiamy Was wszystkich bardzo serdecznie!

W imieniu wspólnoty bahaickiej w Białymstoku i przyjaciół,
Mariusz

No response to “Bahaicka wspólnota w Białymstoku”

Loading...