Kursy Ruhi

Jeżeli chcesz poznać Pisma Wiary Baha'i to zapraszamy na kursy, które nazywamy Ruhi. Ponieważ wiedza która zawiera się w Pismach bahaickich to Ocean. Właśnie dlatego zostały opracowane książki pomagające tą wiedzę jakoś ułożyć, usystematyzować. Nie mamy ani księży ani innego rodzaju duchowieństwa. Po prostu kilku bahaitów (i nie tylko) zbierają się razem i studiują książki Ruhi, na razie jest ich 7. Na przykład pierwsza książka jest poświęcona 3 tematom:
1. Zrozumienie Pism Bahaickich
2. Modlitwa
3. Życie i śmierc

A pierwszy cytat który jest w Ruhi-1 brzmi tak: "Poprawę świata można osiągnąć przez czyste i dobre uczynki, przez godne polecenia i właściwe zachowanie". Czyżby to nie jest piękne? A książka zawiera inne bardzo mądre cytaty.

Wszystkie kursy są bespłatne. Na całym świecie bahaici studiują książki Ruhi. Ja w Kirgistanie miałem pierwszą. Trzecią książke w Kazachstanie, a reszte w Polsce z polskimi bahaitami i w Czechach. W oglie niesamowite książki , dużo się dowiedziałem. Dają nie tylko wiedzę duchową ale także wiedze z historii religii - Chrześcijaństwa, Islamu, a także historię 19 wieku, aspekty związane z wychowywaniem dzieci etc.

Niżej zdjęcia z tych kursów. Jak zawsze zaczniemy z Polski:)drugie zdjęcie z Kirgistanu. A potem już inne kraje. Mam milion zdjęc ale nie mogę tu pokazac wszystkie niestety.Nawet powstał zespół MANA ktory zapisał albóm z cytatami z kursów Ruhi.
One response to “Kursy Ruhi”

Anonimowy pisze...

Мне очень нравится!

Loading...