Aiesec

Dziś z Paulina (bahaitką z Warszawy) byliśmy na debacie który był zorganizowany przez organizacje Aiesec. Młodzi Polacy i Afrykańczycy rozmawiali na temat przyszłości kontynentu afrykańskiego.

Każdy z uczestników mógl powiedziec to co myśli na ten temat. Ja i Paulina mówiliśmy oczywiście z punktu widzenia bahaickiego. Paulina powiedziała że w Pismach Bahaickich wiele napisano o przyszłości Afryki. Abdul-Baha pisał że Afryka będzie kontynentem rzucającym światło na inne kontynenty a afrykańczycy są żrienicą ludzkości poprzez które oko czlowieka widzi światło w ogólie. Paulina kilka razy była w Afryce ( w Ugandzie - gdzie znajduję się świątynia bahaicka (na zdjęciach niżej) i w Tanzanii). Kocha Afrykę. Zreszta mozecie sobie poczytac tu opowiedz Pauliny na temat Ugandy.Ja powiedziłem że w Kirgistanie nie ma Afrykańczyków niestety i chciałem większą różnorodnośc w moim kraju. Dopiero będąc w Polsce zamieszkałem w akademiku z chlopakiem z Afryki. On już się ożenil z Polką i mają piękną córkę. Takich właśnie rodzin mieszanych coraz więcej. Ludzkośc coraz więcej integrują się między sobą i w końcu powstanie jedna rasa - ludzka rasa.

A Afryke zmieni miłośc i sami Afrykańczycy przede wszystkim. Podczas debaty dużo mówili że poprzez edukację można zmienic Afryke. Ja dodałem że także jest ważna duchowa edukacja , że dziecko od najmłodszych lat swojego dziciństwa powinno wiedziec o cnotach charakteru i starac się polepszac je, a także dostac oczywiście wykształcenie i zawód. Właśnie taka forma edukacji człowieka jest to co my nazywamy hatrmonią. Wtedy taki człowiek będzie światłem nad światłami, tak powiedział Abdul-Baha.

Moja wypowiedż spodobała się pewnemu chłopakowi z Afryki, który powiedział że jest głęboko wzruszony:)Kilka innych osób póżniej pytali o wierze baha'i. A jedna dziewczyna z Polski nawet miała na sobie (na szyję) założony symbol bahaizmu, ja jej powiedziałem że to jest symbol baha'i (na zdjęciu), okazało się że ona kupiła go w Indiach i odwiedziła świątynie lotosu i bardzo jej się spodobała filozofia bahaicka, ale nie wiedziała że w Warszawie istnieją bahaici. Dużo rozmawialiśmy ale wiara baha'i to jest ocean, nie da się za jedna godzinę opowiedziec o wszystkim więc zaprosiłem ich na spotkania bahaickie. Mam nadzieję że się z nimi zobaczę:)

One response to “Aiesec”

Nadine pisze...

I like this! Nice personal account :)

Loading...