Długi weekend

Podczas długiego weekendu 11-14 czerwca Warszawska wspólnota bahaicka gościła bahaitów z innych miast Polski, którzy przyjechali na kursy Ruhi. Te kursy powstały po to żeby sami wyznawcy dobrze znali historie wiary i jej poszczególne aspekty takie jak "administracja", "modlitwa", "życie po śmierci", "wychowywanie dzieci" etc.

W niedużych grupach bahaici studiują te tematy. To niesamowita możliwośc poznac się bliżej nawzajem, wymienic się poglądami i doświadczeniem, spotkac ludzi różnych narodowości, ras, wieków, zawodów, socjalnych statusów, płci. Na przykład bahaita z Niemiec, pan Klaus, który jest nauczycielem niemieckiego języka i literatury, mający 70 lat i Robert, student sztuki, ma 22 lata, Slawek nauczyciel matematyki i Wojtek - student dziennikarstwa, Larisa - wykładowca na uniwersytecie z Rosji i Jadwiga - polski lekarz, etc.

3 dni ta mała grupa studiowała Pisma Baha'u'llaha na temat wychowywania dzieci. Slawek który poznał się z bahaitami w Szczecinie nie jest bahaitą ale przyjechał na te kursy ponieważ chciał poznac, po kilku dniach poznawania się z Pismami wiary jest zachwycony:)

No response to “Długi weekend”

Loading...