Esperanto

W poniedziałek 25 maja
o godz. 15.00
w OCOP przy ul. T. Szewczenki 1
w Olsztynie odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Esperantystów w Olsztynie, podczas którego przedstawiona będzie prezentacja pt.

„Lidia Zamenhoff - córka twórcy Esperanto i pierwsza polska bahaitka”.

Wydarzenie jest wynikiem współpracy olsztyńskich esperantystów i bahaitów, których łączą wspólne idee równości, braterstwa i jedności wszystkich ludzi świata a przede wszystkim zasada międzynarodowego języka pomocniczego.

Jak powiedział Bahá’u'lláh, założyciel wiary bahá’i: „Wprowadzenie w życie tej zasady będzie znakiem, że ludzkość osiągnęła dojrzałość”.

Bahaici w Olszytinie, kontakt, wejdż tu.


Troche więcej o Lidii Zamenhof czytaj tu.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Prezentację poprzedzi krótkie wprowadzenie na temat wiary bahá’i. Wstęp wolny!

Na zdjęciu bahaici w Olsztynie i ich goście podczas świętowania bahaickiego Nowego Roku 21 marca.

A tu już informacja po stpokaniu:


Na spotkanie przybyło łącznie 16 osób, w tym olsztyńscy esperantyści i bahaici, a także jedna osoba zainteresowana zarówno wiarą jak i językiem, która o prezentacji dowiedziała się z mediów, bowiem wydarzenie było zapowiedziane w Gazecie Olsztyńskiej, Polskim Radiu Olsztyn oraz uniwersyteckim radiu UWM FM.

Zasadnicza część prezentacji, w której można było się zapoznać z postacią, życiem i przekonaniami Lidii Zamenhof, była bogato ilustrowana zdjęciami, pochodzącymi m.in. z ksiązki, będącej biografią bohaterki prezentacji. Jednak oprócz faktów biograficznych, prezentacja zawierała anegdoty i historie z życia Lidii, cytaty z jej wypowiedzi a także przybliżała jej poglądy na sprawy takie jak wiara, tolerancja czy poświęcenie.

Po prezentacji uczestnicy zadawali pytania i rozmawiali na temat wiar baha’i, Lidii i esperanto. Literatura i materiały, przyniesione na spotkanie przez olsztyńskich bahaitów, również cieszyły się zainteresowaniem. Część osób wzięła także kalendarz olsztyńskich spotkań i świąt, organizowanych przez bahaitów a esperantyści serdecznie zaprosili do dalszej współpracy.

No response to “Esperanto”

Loading...