XIII PIKNIK NAUKOWY

Przyjaciele bahaici!

Zapraszamy serdecznie 30 maja na XIII PIKNIK NAUKOWY POLSKIEGO RADIA I CENTRUM NAUKI KOPERNIK, który odbędzie się na podzamczu,na wysokości Nowego Miasta.

Będzie to największa do tej pory impreza,określana jako największe takie wydarzenie w Europie, w której weźmie udział rekordowa liczba instytucji, głównie naukowych, bo aż 250. Dodam jeszcze,że wśród postaci ważnych dla ruchu esperanckiego jest wymieniona Lidia Zamenhof i przy jej nazwisku jest wzmianka o religii Baha'i:)

W imieniu Warszawskich esperantystów,

Elzbeta.

Byłem tam, rozmawiałem z esperantystami, wszyscy z nich chociażby jeden raz słyszeli o wierze bahai. Właśnie poprzez ten język dużo esperantystów zaakceptowali bahaizm, a inni bahaici poprzez wiare zaczęli uczyc sie esperanto. Wzajemna fajna wspólpraca:)

Na spotkaniu esperantystów w Paryżu w lutym 1913 roku ‘Abdu`l-Bahá powiedział:

„Obecnie chwała niechaj będzie Bogu, że dr Zamenhof wymyślił język esperanto. Język ten ma wszelkie potencjalne cechy niezbędne do zostania środkiem międzynarodowego porozumienia. Wszyscy winniśmy być mu wdzięczni za ten szlachetny trud, gdyż w ten sposób przysłużył się swoim bliźnim. Niezłomnym staraniem i poświęceniem swoich zwolenników esperanto stanie się powszechne. Każdy z nas uczyć się winien tego języka i rozpowszechniać go, jak dalece można, aby z dnia na dzień zyskiwał on szersze uznanie. Pomyślcie, jak trudno jest obecnie komunikować się z różnymi narodami. Człowiek, który uczy się pięćdziesięciu języków, może podróżować przez jakiś kraj i nie znać jego języka. Dlatego spodziewam się, że dokonacie największego wysiłku, aby język ten został szeroko rozpowszechniony.”

No response to “XIII PIKNIK NAUKOWY”

Loading...