Wybory

25 kwietnia bahaici wybrali nowych członków Narodowego Zgromadzenia. Co roku dziewiętnastu delegatów wybiera najwyższy organ administracyjny bahaitów w Polsce.

Wydarzenie to odbyło się w sobotę 25 kwietnia w Centrum Narodowym w Warszawie na Ursynowie przy ul. Lanciego 13.

Przed samym głosowaniem delegaci konsultują się na tematy związane z rozwojem wspólnot z których pochodzą: przekazują sugestie, pomysły wyznawców ze swoich miast i miasteczek.Obecni byli bahaici ze Szczecina, Poznania, Gdańska, Warszawy, Krakowa, Katowic, Olsztyna, okolic Nowego Sącza.Bahaicki Zjazd Narodowy - konsultacja delegatów

Jednym z postulatów delegatów było to, aby zachęcić utalentowanych muzyków i wokalistów w naszej wspólnocie, aby nagrali i wydali płyty z utworami opartymi na cytatach z pism bahaickich.

Inna obserwacja delegatów:
Ponieważ członkowie wspólnoty bahaickiej w wielu miastach oferują wszystkim w Polsce (nie tylko bahaitom) kursy rozwoju duchowego, spotkania refleksji i modlitwy oraz zajęcia dla dzieci i młodszej młodzieży, ważne jest, aby inni wyznawcy wspierali ich tak jak dotychczas radą, materiałami, a co najważniejsze modlitwą.

Szczegóły czytaj tu.


Skarbnik Narodowy zdał sprawozdanie z minionego roku (bahaicki rok trwa od 21 marca do 21 marca następnego roku). W wierze baha`i fundusz bahaicki mogą wspierać tylko bahaici (nie przyjmujemy ofiar z zewnątrz). Fundusz wspierany jest dobrowolnie i anonimowo - nikt nie ma prawa wiedzieć, ile kto ofiarował. Nie jest ważne jak duża jest ofiarowana suma, ważny jest sam fakt wspierania.

Jak co roku dzieci, które przyjechały z wielu wspólnot bahaickich z całego kraju też miały swój program: najpierw gotowały dwie zupy (które również dorośli uczestnicy z przyjemnością zjedli na obiad), rozmawiały na temat równowagi pomiędzy religią a nauką, a potem wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Techniki.No response to “Wybory”

Loading...